Etiketlerin Raf Ömrü Nedir?

Etiketlerin raf ömrü hakkında bir soru sorulduğunda, bu iki kavramı ayırt etmek önemlidir.  Raf ömrü, bir etiket malzemesinin kullanıma uygun olmadan saklanabileceği süredir , oysa bir etiket malzemesinin kullanım ömrü, bir etiketin bir yüzey için kullanıldığında güvenilir bir şekilde sabit kalması için gereken minimum süredir. amaçlanan ve tipik koşullara maruz kalan. Raf ömrünün ötesinde bir malzemenin kullanılması baskı kalitesini, yapışkan performansını ve genel dayanıklılığı engelleyebilir. Güvenilir bir etiketlik ve etiketlik profil şirketi, bir etiketin kalitesinin bozulmasını önlemek için malzemelerin ne kadar süre içinde stokta olduğunu izler.

Etiket malzemeleri tipik olarak, 72 ° F ve% 50 bağıl nemde saklandığında bir yıllık raf ömrüne sahiptir , ancak, basılı bir etiketin kullanım ömrü, kullanım şekline ve karşıladığı koşullara bağlı olarak değişecektir. Etiketleriniz altı ay içinde olduğu gibi kısa bir süre kullanılacaksa, etiket malzemelerinin çoğu uygulamanız için çalışacaktır. Öte yandan, etiketleriniz dışarıda olacaksa veya aşırı koşullar ( donma sıcaklığı , kimyasal maruz kalma vb.) İle karşı karşıya kalacaksa veya yıllarca sürmesi gerekiyorsa, bir etiketlik malzemesi seçebilmemiz için bize bildirmeniz önemlidir.

Etiket malzemelerinin özellikleri ve market etiketlik , raf etiketlik , etiketlik profil hakkında daha fazla bilgi için, 0216 593 01 59 numaralı telefon dan bizi arayın veya info@erkaplastik.com.tr adresine e-posta gönderin .

https://erkaplastik.com.tr